e1. Czy już zebrane doświadczenia w zakresie aktywnego obywatelstwa osób 80+? Jako "aktywnego obywatelstwa" rozważyć wszystkie rodzaje czynności wykonywanych dla innych z dala od rodziny, np w ich sąsiedztwie, w ośrodku opieki lub domu opieki mieszkalnej. Konieczność uruchamiania osób w tym wieku zarówno psychicznie jak fizycznie 2. Czy zauważyłeś w dyskusjach publicznych temat aktywnego obywatelstwa osób 80+? Jeżeli tak: W jaki sposób i kontekst? Zachęcanie do udziału w zajęciach dla seniorów oraz czynnych zajęciach takich jak ćwiczenia na świeżym powietrzu.
3. W jaki sposób aktywnego obywatelstwa osób 80+ wyglądać? Czy, według Pana zdaniem, pól działalności, które są szczególnie odpowiednie do nich? Ćwiczenia fizyczne i umysłowe odpowiednie do możliwości petenta.
4. Jakie bariery mogą utrudniać bardzo starych obywateli do aktywności w swojej społeczności? Znaczne problemy z poruszaniem oraz problemy z możliwością logicznego myślenia.
5. Co można zrobić w celu usunięcia lub zmniejszenia tych barier? Możliwie wcześnie rozpocząć ćwiczenia.
6. Czy opieki, ośrodki opieki dziennej lub innych usługodawców być zainteresowani, aby szkolić swoich pracowników i wolontariuszy w zakresie wspierania aktywnego obywatelstwa osób 80+? Jeśli nie: Co można zrobić, aby promować swoje zainteresowanie? Ośrodki starają się,ale trzeba do nich dotrzeć w odpowiednim czasie.
7. Co (inne) dobra rada może dać nam do projektowania szkolenia dla pracowników i wolontariuszy tych organizacji? Xamination Nie wiem |